Në Londër mijëra persona kanë lëvizur pothuajse nudo mbi biçikletë në ‘”World Naked Bike Ride 2022″, një protestë vjetore kundër varësisë nga nafta dhe kulturës së makinës dhe për të mbështetur të drejtat e çiklistëve dhe lirisë së trupit.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

E lindur në 2004, manifestimi zhvillohet në qytete të ndryshme të botës në fillim dhe në fund të verës. Ja disa foto nga aktiviteti.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb