Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sërish qëndrimin e tij, pasi nuk dekretoi “Buxhetin faktik 2020”.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, kreu i shtetit theksoi se ndihma ekonomike për familjet në nevojë u zvogëlua nga 5,463 në 4,965 lekë/muaj.

“Nuk e dekretova “Buxhetin faktik 2020” sepse nga 5,463 lekë/muaj, ndihma ekonomike për familjet në nevojë U ZVOGËLUA në 4,965 lekë/muaj.”, shkruan Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb