Edhe kjo e premte i ka gjetur qytetarët serbë të Zveçanit në protestë. Disa protestues teksa janë kundër zgjedhjes së kryetarit të komunës, një shqiptar, shkruanin në pankartat e tyre thirrje; “Nuk do të na dëboni nga shtëpitë tona”, apo “Duam paqe, jo gaz lotsjellës e shok-bomba”.

Ata janë grumbulluar para institucioneve, ndërsa prej ditës në këto zona në Mitrovicë janë përballur me tensione.

Protestuesit në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës, prej ditësh, protestojnë kundër kryetarëve shqiptarë.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: