Kremi kundër diellit është hapi më i rëndësishëm në kujdesin tonë të përditshëm, për të siguruar mbrojtjen e lëkurës  nga rrezet e dëmshme të diellit.

Kremi kundër diellit është i nevojshëm gjatë gjithë vitit, veçanërisht në muajt e verës, kur lëkura vuan më shumë se kurrë nga rrezet e diellit.

Mirëpo, është konstatuar se shumë herë ndërsa aplikojmë krem ​​kundër diellit nuk mjafton vetëm për fytyrën, por edhe për trupin.

Sipas ekspertëve, në çdo aplikim duhet të vendosim rreth gjysmë luge çaji krem ​​kundër diellit.

Për të gjithë trupin tonë, sasia është rreth 6 lugë çaji.

Kujdes! Kur nënkuptojmë zonën e fytyrës, nuk jemi të kufizuar vetëm aty, por e vendosim në qafë, maje edhe në veshë. Aplikimi duhet të përsëritet çdo 2 orë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: