BERLIN

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer dhe një batutë në fund të fjalimit të tij në Berlin me moderatoren e Kongresit të Socialistëve&Demokratëve Europianë.

Teksa mbaroi koha në dispozicion të tij, Rama i tha moderatores se nuk duhet të kërkojë asnjëherë kufij kohe kur do të flasë me burra nga Ballkani.

Ja biseda

-Zoti kryeministër, ja ketë e urrej kur moderoj sepse ka vetëm dy minuta.

Kryeministri Edi Rama: Nuk duhet të kërkosh asnjëherë kufij kohe kur do të flasësh me burra nga Ballkani. Kurrë!

-Kam shumë për të mësuar nga ju.

Kryeministri Edi Rama: Ne vijmë nga një traditë ku flasim shumë dhe kam përshtypjen që Margaret Thatcher e kishte me ne kur thoshte që “Nëse doni të flisni, gjeni burra, në qoftë se doni të ndreqni gjërat, bëjeni me gratë”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb