Moti i keq me shira të rrëmbyer duke lënë mbi 60 të vdekur ka përfshirë Europën Perëndimore, kryesisht Gjermaninë.

Me dhjetëra qytetarë janë raportuar të zhdukur nga në Gjermani teksa vazhdojnë kërkimet për gjetjen e tyre.
Një baba i dëshpëruar u shfaq në transmetim live në BILD duke treguar se dy vajzat e tij ndodhen në vendin e përfshirë nga përmbytjet dhe nuk ka mundur të lidhet me to.

Kontakti i fundit telefonik që kishte pasur me vajzat të moshave 13 dhe 17 vjeçe kishte qenë të mërkurën në mbrëmje dhe që prej atij momenti nuk ka më asnjë lajm prej tyre.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb