Teksa po i drejtohemi fundit të kampionatit, lajme të rëndësishme vijnë në shtëpinë e Interit. Portieri titullar Samir Handanovic do të rinovojë kontratën. 37 vjeçari slloven është në përfundim të marrëveshjes aktuale dhe sipas medieve italiane, është gjetur akordi për vijimin e bashkëpunimit.

 

Ooo
Ooo

 

Klubi nuk i ka premtuar “gardianit”  një bluzë titullari, por Handa nuk e ka problem konkurrencën dhe është gati të luftojë me Onanan. Paga e re e lojtarit të lindur në Ljubljanë do të jetë rreth 2.5 milionë euro plus bonuse.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb