Perceptimi jonë ndaj ngjyrave të ndryshme caktohet nga mënyra të ndryshme, siç janë traditat kulturore apo edhe nga vet natyra

P.sh., ngjyra e kuqe njihet si ngjyrë e cila e rritë ritmin e pulsit. Prandaj, kur zgjidhni gardërobën tuaj është e rëndësishme të zgjidhni ngjyrat e duhura të cilat ju bëjnë të dukeni atraktive dhe që jua përmirësojnë disponimin.

Sidoqoftë, rrobat me ngjyrë të kaltër ndikojnë në fiziologjinë tuaj duke e zvogëluar shtypjen e gjakut.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Qoftë nëse jeni duke planifikuar të zbaviteni pas një dite të vështirë apo të përgatiteni për një takim të parë të rëndësishëm, ngjyra e kaltër është opsioni më i mirë!

Kjo ngjyrë do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe të krijoni përshtypje të mira të para.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb