Lista e futbollistëve që do të largohen nga PSG është e gjatë. Një nga lojtarët që me gjasë do të lërë Parisin është mesfushori Rafinha.Edhe pse kontrata skadon vitin tjetër, drejtuesit i kanë treguar derën lojtarit, pasi nuk është në planet e trajnerit Galtier.

Rafinha nuk e tregoi asnjëherë veten te kampionët e Francës, sakaq në sezonin e kaluar e pamë të huazuar në La Liga te Real Sociedad.Për 29 vjeçarin e lindur në Sao Paolo ka interesim nga Atletico Miniero.

Yj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: