Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, ka marrë një post të rëndësishëm.

“BalkanWeb” mëson se Bushati është emëruar drejtor i Postës Shqiptare, post në të cilin pritet të prezantohet zyrtarisht ditën e nesërme.

Kujtojmë se Ervin Bushati ishte në listat e PS për Tiranën në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, por nuk arriti të merrte mjaftueshëm vota për të siguruar mandatin e deputetit, pasi disa deputetët jashtë listës fituese thyen herësin e partisë dhe fituan mandatin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb