Presidenti Ilir Meta  teksa ka qenë i ftuar në Opinion ka folur për marrëdhënien e tij me SHBA-të. Ai tha se kurre ne bote nuk ka asnje problem pasi eshte i vetmi politikan qe nuk i ka genjyer.

“SHBA jane vendi i lirisë dhe demokracisë. SHBA janë partneri kryesor i Shqipërisë. Mos i zvogëloni SHBA me histori te tjera. SHBA është vendi i Xhejm Bejker qe tha kur ra komunizmi se tani është koha te zgjidhni vete udhëheqësit tuaj. Kurre ne bote nuk mund te kete SHBA nje problem me mua. Dhe e dini pse? Sepse nese ka nje politikan ne Shqiperi qe kurre nuk i ka genjyer SHBA, eshte Ilir Meta”- u shpreh ai.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb