Nuk ka fitues mes Uruguajit dhe Koresë së Jugut, me sfidën që përfundon në barazim pa gola, e katërta ndeshje e këtij Botërori nuk shënohet.

Amerikano-jugorët ishin favoritë, por nuk e treguan në fushën e lojës, madje aziatikët mund të kishin dalë me pikët e plota. Një pikë ndoshta që vlen pak për të dyja skuadrat, po të kemi parasysh faktin se në këtë grup janë edhe Portugalia me Ganën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb