MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 1 mijë e 81 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Asnjë përmirësim nuk po vihet re në shtetin fqinj sa i përket pandemisë.

15 viktima janë regjistruar së fundmi teksa 91 pacientë janë shëruar gjithashtu.

Shkupi vijon të jetë ‘epiqendra’ e rasteve të reja me 314, ndjekur nga Gostivari me 187 dhe Tetova me 160.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb