GREQI

Greqia është lëkundur sërish këtë të martë nga një termet me madhësi 4.2 i shkallës Rihter. Mediat greke konfirmojnë lajmin për tërmetin, i cili goditit rajonin e Kretës në orën 13:01 minuta.

Seism Thumb Large Thumb Large
Seism Thumb Large Thumb Large

Sipas tyre, epiqendra e tërmeti ishte në det, 38 kilometra në veri të Iraklio (rajon i Kretës). Sakaq, thellësia e tërmetit ishte pak më shumë se 60 kilometra. Nga të dhënat e para fatmirësisht nuk raportohet për pasoja në njerëz.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: