Burime për BalkanWeb bëjnë me dije se Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka marrë vendimin për të shkarkuar nga detyra gjyqtaren Elbana Lluri.

Lluri ishte gjyqtare e Apelit të Tiranës, por nuk ka kaluar procesin e vetingut.

Ndonëse KPK e konfirmoi në detyrë, ONM rekomandon rihetimin e pasurisë së Llurit, çka çoi edhe në vendimin e sotëm për shkarkimin nga detyra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb