ATHINA 

Një person nga Gjeorgjia është personi i vetëm i arrestuar deri më tani për grabitjen që përfundoi me vrasjen e 20-vjeçares Karolinë në Athinë.

Urdhër arresti u lëshua nga hetuesit për grabitjet seriale dhe dëmtime  trupore, i cili po hetohet për përfshirje në krimin e rëndë në Glyka Nera.

Tashmë ai pritet të dërgohet në gjykata dhe, pasi të ekzekutohet urdhri, ai do të dalë para hetuesve.

Gjeorgjiani mohon çdo përfshirje në ngjarjen e dhunshme. “Unë nuk kam asnjë lidhje me vrasjen në Glyka Nera”. Kjo gjë pretendohet nga gjeorgjiani, i cili u arrestua në kufirin e Evros ndërsa po përpiqej të largohej nga Greqia me dokumente të falsifikuara.

I arrestuari po hetohet për pjesëmarrje në grabitje pas vrasjes së 20-vjeçares Caroline, e cila u krye ndërsa ajo ishte pranë foshnjës së saj, brenda shtëpisë së saj, në Glyka Nera. 36-vjeçari, i cili u transferua nga Evros në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë të Atikës të hënën dhe po merret në pyetje nga oficerët e policisë të Departamentit të Vrasjeve, por edhe të Departamentit të Vjedhjeve, pretendon vazhdimisht, me stil indiferent, sipas burime policore në APE-MPE, se ai nuk ka ide për tre kriminelët dhe vrasjen e 20-vjeçares, Carolinë.

Sipas të njëjtave burime, të paktën deri më tani nuk ka prova për ta përfshirë të dyshuarin në këtë rast, por marrja në pyetje e tij vazhdon. 36-vjeçari do të shihet nga afër dhe burri i 20-vjeçares, në mënyrë që të zbulojë nëse ai duket si vrasësi i bashkëshortes.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: