Problemet nuk kanë fund për Manchester City. Pas përjashtimit nga Europa, klubi anglez mund të humbasë edhe titullin kampion të Premier League të fituar në sezonin 2013/2014. Lajmi bëhet I ditur nga “Daily Mail”.

073729740 Edff3e6e C346 4373 96b0 7d0bb6c68df0
073729740 Edff3e6e C346 4373 96b0 7d0bb6c68df0

Sipas kësaj gazete, një komision i Ligës Angleze të Futbollit do të shqyrtojë parregullsitë e vërejtura nga UEFA dhe nëse i konfirmon ato, atëherë sanksionet mund të bëhen më të rënda për “Qyetetarët”. Në një projeksion më të largët, Manchester City rrezikon të humbasë edhe “xhevairët” e tij, suke nisur nga trajneri Pep Guardiola si dhe disa nga lojtarët më të rëndësishëm, që nuk mund të pranojnë të luajnë në një skuadër, e cila nuk merr pjesë në Champions.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb