Ish-instruktorja e yogës e këngëtarit Adam Levine ka zbuluar së fundmi se edhe ajo ishte ngacmuar me mesazhe flirtuese nga frontmeni i “Maroon 5.”

Alanna Zabel – gruaja e katërt që akuzon publikisht Levine – shkoi në Instagram për t’i “thënë të gjitha”.

“E vonuar prej kohësh #ExposeAdamLevine,” shkroi ajo postimin e saj.

Zabel, e cila tha se ka punuar për Levine nga viti 2007 deri në vitin 2010, pretendoi se klienti i saj u tha miqve të tij se ajo kishte “b***ën më të mirë në qytet dhe ishte e lezetshme”.

“Një ditë më dërgoi një mesazh duke më thënë: “Dua ta kaloj ditën lakuriq me ty”, pohoi më tej ajo.

Zabel pretendoi se mesazhi tronditës çoi në një grindje fizike me të dashurin e saj të atëhershëm, por më pas mohoi që Levine të kishte ndonjë përgjegjësi për incidentin.

Edhe pse instruktoja fillimisht tha se donte të “ekspozonte” këngëtarin e “She Ëill Be Loved”, më pas u duk se u tërhoq duke i dalë në mbrojtje.

“Së pari, teksti i Adamit nuk ishte i gabuar, [për mendimin tim],” shkroi ajo të mërkurën në mbishkrimin e një videoje të saj dhe Levine duke praktikuar joga së bashku në Instagram .

Ajo më pas shtoi: “Së dyti, Adami nuk ishte përgjegjës për ish të dashurin tim abuziv, apo veprimet e tij.”

Zabel shpjegoi se arsyeja pse vendosi të dilte ishte sepse ishte “zhgënjyer” nga përgjigja e ish-trajnerit të “The Voice” ndaj akuzave të tjera të bëra për të.

“Kur shikoni shkakun dhe efektin që erdhi nga një tekst i vetëm i Adamit, qoftë flirtues apo i dërguar gabimisht, ne mund të shohim se sa të kujdesshëm dhe të ndërgjegjshëm duhet të jemi me veprimet tona dhe se si ato ndikojnë tek të tjerët,” shkroi ajo.

Akuzat e Zabel erdhën pasi Levine ishte tashmë nën kritika për dërgimin e mesazheve të papërshtatshme për disa gra ndërsa është i martuar me Behati Prinsloo.

Akuzuesja e parë, një modele në Instagram me emrin Sumner Stroh , u bë virale në TikTok të hënën duke thënë se ajo ndihej e “shfrytëzuar” pasi dyshohet se kishte një lidhje me këngëtarin e “Girls Like You”.

Ajo gjithashtu pohoi për Page Six se ajo dhe Levine kishin një marrëdhënie “fizike” pasi ajo “mbaroi kolegjin në 2021”.

Megjithatë, Levine i mbylli menjëherë pretendimet e Stroh, duke lëshuar një deklaratë të martën duke thënë se ai “nuk kishte një lidhje”, por “kapërceu kufirin gjatë një periudhe të penduar të jetës së tij”.

“Kam përdorur gjykim të dobët duke folur me dikë tjetër përveç gruas sime në çdo lloj mënyre flirtuese,” pranoi gjithashtu babai i dy fëmijëve.

Megjithatë, duket se ka disa mospërputhje nëse dyshja janë takuar personalisht, pasi modelja publikoi tekste në të cilat Levine dyshohet se i thoshte: “Ti je 50 herë më e nxehtë personalisht. Po kështu jam edhe unë hahahah.”

Pasi pretendimet e Stroh u bënë virale, dy gra të tjera hodhën gjithashtu akuza për këngëtarin e”Memories”.

Një grua e quajtur Alyson Rosef ndau në një video të TikTok të fshirë tani një mesazh që Levine i kishte dërguar asaj që thoshte: “Nuk duhet të flas me ty, ti e di [këtë] apo jo ?”

Më pas, një komediane me emrin Maryka shkroi në Story-n e saj në Instagram të martën për të ndarë mesazhet e saj të supozuara me Levine, të cilat lexonin pjesërisht, “Tani jam e fiksuar pas teje”.

Levine, është i martuar me Prinsloo, që nga viti 2014 dhe ata kanë dy vajza: Dusty Rose, 5 vjeç dhe Gio Grace, 4. Çifti njoftoi në fillim të këtij muaji se ata janë në pritje të fëmijës së tyre të tretë./Panorama Plus

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: