Nuk kanë të ndalur granatimet në Ukrainë. Së fundmi bombardime janë raportuar në qytetin lindor të Toretsk po ashtu edhe Donetsk.

Si pasojë e shpërthimeve të paktën pesë persona janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur në Donetsk.

Granatimet goditën një stacion të transportit publik ku ishin mbledhur njerëzit. Në mesin e të plagosurve ishin edhe tre fëmijë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb