Tirana dhe Durrësi nuk po gjejnë qetësi nga tërmtet e vazhdueshme.


Lëkundje të forta sizmike janë ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në vendin tonë.


Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter.


Epiqendra e tij regjistrua 6 kilometër në veri- perëndim të Shijakut.

Thellësia e tërmetit ishte 44 kilometër.

Sipas ekspertëve, pas goditjes së fortë të 26 nëntorit, fenomeni i lëkundjeve në vazhdim janë diçka normale.

 

A. Ago BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb