Një zjarr i madh ka rënë në Kodrat e Borizanës në Krujë. Zjarri ka rënë në një sipërfaqe me pisha në vendin e quajtur Kodra e Putereve.

Edhe pse bien reshje të lehta, zjarri është duke u përhapur me shpejtësi. Zjarrfikëset e Krujës ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë me mjete rrethanore, pasi në këto rrugë është e pamundur ndërhyrja me mjete. Automjetet nuk hyjnë dot për shkak se nuk ka rrugë.

Zjarri dyshohet se është i qëllimshëm. Sipërfaqja e djegur deri tani është reth 2 hektarë. Flakët kanë rënë rreth 500 metra larg banesat.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb