Një civil u plagos në sulmet e djeshme ruse kundër shtatë komuniteteve përgjatë kufirit të rajonit ukrainas të Sumy. Kjo është bërë e ditur nga administrata ushtarake e rajonit, cituar nga mediat lokale.

Gjatë gjithë ditës, ushtria e Moskës bombardoi kufirin Sumy me mortaja, raketa dhe artileri.

Ndërkohë, kjo e fundit në një bilanc që bëri deklaroi se kishte vrarë 300 ushtarë ukrainas në zonën e Donetskut.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: