Sulmet ajrore izraelite në Gaza, kanë vrarë këtë të diele edhe 33 palestinezë të tjerë, përfshirë edhe 13 fëmijë.

Sipas mediave të huaja, sulmet e para këtë mëngjes u drejtuan nga objektet banuese në qendër të qytetit të Gazas.

Numri i viktimave në Gaza u rrit në 181, duke përfshirë 52 fëmijë, që kur luftimet shpërthyen të hënën e kaluar.

Në anën tjetër, në Izrael, 10 persona përfshirë dy fëmijë janë vrarë në sulmet me raketa nga Hamasi dhe grupe të tjera militante.

Lidhur me këtë rast, Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillojë takim të dielën për të diskutuar për situatën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: