Zgjedhjet për kryetar të PD të degës në Bulqizë të cilat ishin planifikuar për t’u zhvilluar ditën e sotme, u anuluan.

Kjo për shkak se nuk u gjet frymë konsensuale për procedurat e zgjedhjeve.

Sakaq Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, ka bërë me dije se në vijim do të njoftohet për datën e re të organizimit të zgjedhjeve në këtë degë.

Ndërkohë procesi i zgjedhjeve po zhvillohet në pesë degë në vend, në Krujë, Belsh, Maliq, Tiranë14 dhe Vorë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: