Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bën me dije se bregdeti shqiptar pas më shumë se 40 viteve nuk është më me shënimin zonë e minuar.

Ajo ka publikuar edhe hartën përfundimtare të Zyrës së Shërbimit Hidrografik të Britanisë së Madhe ku thuhet se bregdeti shqiptar nuk përfaqëson asnjë rrezik për lundrimin.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb