Covid-19 nuk kursen asnjë kompeticion, asnjë sport, nuk kursen as Wimbledon. Turneu më i famshëm i tenisit ishte në program për tu zhvilluar në Londër nga 29 qershori deri më 12 korrik.

Wimbelldon
Wimbelldon

Wimbledon ishte ndalur vetëm dy herë gjatë historisë, vetëm gjatë dy luftërave botërore. Wimbledon përfshihet në këtë mënyrë në listën e shumë aktiviteteve sportive të cilat janë anuluar për shkak të Covid-19.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb