Donika Gërvalla i ka dalë në krah Vjosa Osmanit, në lidhje me atë që po ndodh në politikën kosovare.

Gërvalla shkruan se zonja Osmani po drejton një politikë parimore, duke shtuar se iu ka qëndruar vlerave, pavarësisht presioneve që ka pasur.

“Nëse ka një politikan të vetëm në Kosovë, i cili iu ka qëndruar konsistent qëndrimeve të tij parimore dhe të drejta, me gjithë presionin e pamasë, ai e ka emrin Vjosa Osmani”, nënvizon Gërvalla.

Dje, në Kuvendin e Kosovës u votua nocioni i mos-besimit ndaj qeverisë së Kurtit, duke rrëzuar qeverinë e tij.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb