SARANDA

Saranda ka numëruar 10 nga 53 kutitë për kandidatët, dhe nga PS sërish si në Delvinë kryeson Anila Denaj.

Ministrja rezulton me më shumë vota edhe se vetë Edi Rama me 131 i cili është i treti, pasi i dyti është Niko Kuri me 287 vota, kurse i katërti vjen Gjiknuri me 47 vota, raporton gazetarja Shpresa Dine për BalkanËeb.

Ndërkohë nga PD më shumë vota ka Ina Zhupa me 313 vota, Jolio Dine me  286 vota dhe Bujar Leskaj me 64 vota.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb