Nëpresidenti i SHBA, Mike Pense, është testuar sërish mëngjesin e sotëm për koronavirusin dhe ka dalë negativ. Lajmin e bën të ditur zëdhënësja e tij, përmes një mesazhi në ‘Twitter’.

Për këtë arsye, do të vazhdojë me fushatat në Minesota dhe Pensilvania.

“Pence dhe Zonja e Dytë, Karen Pence u testuan për COVID-19 këtë mëngjes dhe rezultuan negativ”, ka shkruar në llogarinë personale të Twitterit, Devin O’Malley.

Të dy u testuan negativisht në Sat & Sun, pas rasteve të konfirmuara midis ndihmësve të ngushtë. Pence është vendosur të udhëtojë në MN sot për një ngjarje fushate.

Më parë këtë muaj, kandidatja demokrate për nënpresidente, Kamala Harris ndaloi përkohësisht fushatën pasi dy anëtarët e stafit të saj dolën pozitiv.

Fushata tha se ishte një vendim paraprak pasi çifti nuk konsiderohej se kishin kontakte të ngushta të senatores.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb