Numri i personave të plagosur në një sulm me raketa ruse në lagjen Kharkiv është rritur në katër.

“Një pjesë e raketave ruse u rrëzuan nga forcat e mbrojtjes ajrore. Njëra prej raketave goditi një shtëpi private. Fatkeqësisht, tre persona të tjerë u plagosën: një burrë dhe dy gra. Ekipet mjekësore të urgjencës po punojnë në vendngjarje,”  tha Oleh Synegubov, shef i Administratës Ushtarake Rajonale të Kharkiv në Telegram .

Më herët, Synegubov raportoi për një person të plagosur.

Nga shërbimi për shtyp i Administratës Ushtarake Rajonale të Kharkiv, deri më tani janë raportuar katër persona të plagosur, dy gra dhe dy burra. Njëri nga burrat është në gjendje të rëndë.

Sipas Olena Shapoval, zëdhënëse e administratës, të plagosurit jetonin në shtëpi të ndryshme. Një shtëpi u godit me raketë dhe të paktën tre të tjera u goditën me fragmente raketash.

Shërbimet e urgjencës janë në vendngjarje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb