Numri i të vdekurve në sulmin rus në qytetin Vyshgorod, rajoni i Kievit, është rritur në gjashtë.

“Gjashtë të vrarë, tridhjetë të plagosur, blloqe apartamentesh të dëmtuara. Qyteti i Vyshgorod u shfaq 200 vjet më herët se Moska dhe, pavarësisht gjithçkaje, do të lulëzojë kur ajo [Moska] të mos jetë më atje, sepse ukrainasit e paepur, të cilët nuk mund të frikësohen nga raketat. , jetonin këtu,” postoi në Facebook Andriy Nebytov, Shefi i Departamentit të Policisë Kombëtare të Rajonit të Kievit .

Siç raportohet, Federata Ruse nisi një sulm masiv raketor në disa rajone të Ukrainës, veçanërisht në infrastrukturën energjetike, më 23 nëntor.

Gjithsej tetë shtëpi private dhe pesë blloqe apartamentesh u dëmtuan në sulmin rus në rajonin e Kievit të mërkurën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb