TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një mesazh në rrjetin social që i ka ardhur nga qytetari dixhital. Berisha denoncon se bazuar në informacionet që i ka përcjell një nxënës i shkollës në Has, nëna e këtij të fundit që punon pastruese, prej 3 muajsh nuk ka marrë rrogën.

“Nxënesi dixhital denoncon:
Nuk u japin rrogen pastrueseve te shkolles! sb
“Pershendetje z.Berisha
Jam nje nxenes shkolle nga Hasi
Mami im punon pastruese ne shkolle.
Ka 3 muaj qe nuk merr pages
Edhe tani qe i dhane gjasem 1 muaj te munguar nuk ja kane dhene te plot .
Ku mund te gjejmë pak drejtesi ne kete vend ?
Ku mund te ankohemi ?””, citohet në mesazhin e Berishës.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb