Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet për ish-zëvendës drejtorin e Operacionit Forca e Ligjit Artan Shkëmbi për nxjerrje të sekretit hetimor.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se ndaj Shkëmbit është ngritur akuza e zbulimit të akteve sekrete.

Dosja pritet t’i kalojë gjykatës për shqyrtim. Prokuroria kërkon që Shkëmbi të vijojë të mbetet i pezulluar nga detyra.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb