SHBA

Ish- presidenti amerikan Barack Obama ka kritikuar ashpër reagimin e Trump ndaj COVID-19 duke e quajtur të gjithën një katastrifë kaotike absolute.

Derisa SHBA ka 77 mijë viktima dhe 1.2 milionë të infektuar, vendi i parë në botë për të dyja shifrat Trump ka ndryshuar disa herë qëndrime ndaj COVID-19, nga janari kur e nënvlerësonte, më pas kur thoshte se do ikë me ngorhjen e motit e deri sot kur u shpreh i bidnur se COVID-19 do të ikë pa vaksinë.

Obama ndërkohë pritet të mbështesë kandidatin e mundshëm presidencial Joe Biden, në nëntor të këtij viti kundër Donald Trump.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb