SHBA

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka deklaruar se ka prova që koronavirusi Sars- Cov2 ka ardhur nga laborator në Kinë dhe nuk është përhapur vetë gjenetikisht.

Trumo tha se provat nuk mund t’i publikojë tani pasi nuk i lejohet por thotë se OBSH-së duhet t’i vijë turp pasi është sjellë më shumë si Instituti i Shëndetit të Kinës.

Më tej investigimi i Inteligjencës së SHBA vijon për të gjetur se nga ka ardhur ekzaktësisht koronavirusi teksa Kina e mohon që të jetë prodhuar nga laboratori i dyshuar në Wuhan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb