Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë një tjetër thirrje për të reaguar ndaj ndryshimeve klimatike.

“Është ndoshta gjëja më urgjente për të cilën duhet të veprohet në mënyrë që të mbrohet planeti kundër këtij kërcënimi”, kështu shkroi në Twitter drejtori i përgjithshëm Tedros Adhanom Ghebreyesus .

Ai gjithashtu thekson se ndërhyrjet në mbrojtje të planetit do të sjellin përfitime të mëdha për shëndetin e njerëzve

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb