ITALI

Shtete si Italia dhe Greqia janë shumë afër pikut të personave të infektuar me Omicron”.

Kështu ka deklaruar drejtori i OBSH-së në Europë Hans Kluge duke theksuar që ka shumë mundësi që piku në Europë të jetë shumë më shpejt se sa pritej, dmth brenda 2-3 javësh.

Edhe në vendin tonë në 14 ditët e fundit ka pasur rritje të rasteve me Covid-19 por pa ndikuar kjo në shtrimet në spitale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb