TIRANË

Analisti nga Holanda, njohës i politikës shqiptare Vincent Van Gerven Oei e cilëson të çuditshme që reforma në drejtësi të varet nga një politikan. Kështu u shpreh ai në “A show” në News24.
Sipas tij problemi është se ligjet nuk funksionojnë.


Adi Krasta: Ti e ke ndjekur. Reforma në drejtësi është kali i betejës për të mbajtur këtë maxhorancë në pushtet. Perceptimi nga të huajt është që për t’u bërë reforma në drejtësi duhet të rrijë zoti Rama në pushtet. Reforma në drejtësi në çfarë gjendje është?

Vincent Van Gerven Oei: Është shumë e çuditshme që një reformë në drejtësi duhet të varet nga një politikan. Duhet të varet nga ligji. Për fatin e Ramës ligji nuk punon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb