Demokrati Oerd Bylykbashi ka publikuar në rrjet deklaratën e një mjeku në Durrës qëflet për mungesën e tamponëve. Sipas tij, batuatat dhe talljet nuk e shpëtojnë dot.

STATUSI I PLOTE
Ne ditet me te veshtira dhe te keqmenaxhuara te numrit te larte te te infektuarve dhe spitaleve jofunksionale Edi Rama gjen kohen te tallet me shqiptaret dhe hallet e tyre.

Hap veshet dhe degjo mjekun nga spitali i Durresit se sa eshte numri i te prekurve nga covid dhe sa eshte numri i testeve te perditshme atje. Batutat dhe talljet nuk te shpetojne dot nga pergjegjesia qe ke per mosmenaxhimin e situates, me numrin skandaloz te testimeve, me spitalet dhe stafin mjekesor te lene ne meshire te fatit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb