Në shenjë falënderimi për Rusinë e cila ka ndihmuar Serbisë për të penguar hyrjen e Kosovës në UNESCO, pronari i hotelit “Kosta’s” në Podgoricë të Mali të Zi, ka vendosur që mysafirëve nga Rusia t’ua japë dhomat me 50 % më pak se çmimi i përcaktuar.

Lajmërimi për çmimet me zbritje është bërë në gjuhën angleze me mesazhin “Faleminderit për përkrahje në UNESCO”, sipas Blic të Beogradit.

Mali i Zi ka votuar për antarësimin e Kosovën në UNESCO dhe kundër Serbisë.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: