Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) dërgoi 65 kamionë me ndihma humanitare në Idlib të Sirisë.

Kamionët me ndihmat e OKB-së kaluan përmes portës kufitare Cilvegözü në rrethin Reyhanlı të qytetit turk Hatay.

Materialet e ndihmave humanitare do të shpërndahen për ata që kanë nevojë në Idlib dhe fshatrat e tij.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb