Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhaçka përmes një statusi në Facebook, thotë se Shqipëria do të ketë kontingjentin e saj të ri në grup-batalionin e NATO-s në Letoni.

Sipas saj, trupat që shërbyen për 6 muaj atje mbërritën mbrëmë në Tiranë, shëndoshë e mirë.

STATUSI I PLOTE
“Shqipëria do të ketë kontingjentin e saj të ri në grup-batalionin e NATO-s në Letoni.
Ceremonia e ndërrimit të trupave u zhvillua pak ditë më parë në Camp Adazi, ndërkohë që trupat që shërbyen për 6 muaj atje mbërritën mbrëmë në Tiranë, shëndoshë e mirë.
#WeAreNATO🇦🇱

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: