Nga Zonja Katerina
Përbërësit

4-5 feta bukë, 5-6 kokrra vezë, 1 filxhan qumësht, 1 tufëz majdanoz, Vaj ulliri, Kripë, piper.

Përgatitja

Në një enë hedhim bukën e copëtuar, shtojmë qumështin dhe e lemë pak të zbutet. Rrahim vezët duke shtuar kripë, piper dhe majdanoz. Më pas shtojmë bukën e zbutur në qumësht.

Lyejmë tiganin me vaj, e lemë të ngrohet dhe shtojmë masën e përgatitur. E lemë të piqet nga njëra anë, e kthejmë më pas nga ana tjetër dhe e servirim me majdanoz të freskët dhe sallatë sipas dëshirës.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: