Nga: ZONJA ENEIDA

3 domate të pjekura
200 gr salçiçe ose sallam të bërë vetë
4 vezë
100 gr djath të bardhë
1/2 lugë sheqer
Rigon
Vaj ulliri
Kripë
Piper

Skuqim në vaj ulliri salçiçet e prera në feta dhe i heqim nga tigani. Shtojmë domatet e grira në rende, sheqerin, kripën dhe i skuqim rreth 10-15 minuta. Rrahim vezët dhe ia shtojmë domateve. E trazojmë derisa vezët të gatuhen. E heqim nga zjarri dhe shtojmë djathin e bardhë me salçiçet, rigonin dhe piperin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: