Recete nga znj Eneida
Përbërësit

1 paketim me piadina
3 vezë + 1 të bardhë veze
2 lugë qumësht
100 gr spinaq
2 domate të thara
100 gr gjizë pa kripë
2 angjinare
Pak piper
Kripë
Vaj ulliri

Përgatitja

Rrahim vezët dhe shtojmë kripën, piperin, qumështin si dhe gjizën. Ne tigan me pak vaj ulliri shtojmë domatet e thata angjinaret dhe spinaqin dhe presim sa të bjerë volumi. Shtojmë vezët, vendosim piadinen lart që të ngjitet dhe më pas e kthejmë nga ana tjetër që të piqet pak. E palosim dhe e servirim. 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: