Për nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili nisma “Open Balkan” është një tradhti ndaj Kosovës, integrimit Europian, interesave të shqiptarëve. Me një postim në Facebook Vasili shkruan se për Shqipërinë ka vetëm një rrugë dhe ajo është integrimi në Bashkimin Europian.

Ai shkruan se kjo nismë qartasi po nxit urrejtje nga BE-së duke mos përmbushur asnjë kusht për anëtarsi

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb