Policia greke ka zhvilluar sot një tjetër operacion antidroge, në bashkëpunim me DEA Amerikane, ndërsa është goditur një rrjet trafiku i heroinës Shqipëri-Greqi.

Mediat greke raportojnë se janë sekuestruar 23 kg 744 gr heroinë dhe 414 gr kokainë, ku në pranga kanë rënë 4 shqiptarë dhe 3 grekë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Mësohet se operacioni u zhvillua në disa banesa në Selanik, ndërsa droga kishet si synim të shpërndahej dhe në Athinë. Te tjera detaje pritet te dalin ne drite.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: