GJIROKASTËR

Aksioni anti drogë i Policisë së Gjirokastrës i zhvilluar mbrëmjen e djeshme ka çuar në pranga disa persona. Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se gjatë operacionit janë sekuestruar 150 kg kanabis në fshatin Vasjar të Tepelenës dhe disa persona janë arrestuar.

Burime nga Policia e Gjirokastrës konfirmojnë se janë vënë në pranga autorët e dyshuar:
Ramiz Jahaj nga Vlora
Mikel Ziflaj nga Memaliaj
Leonidha Kociaj nga Mallakastra
Sefer Dukaj nga Vlora
Marjano Betaj nga Memaliaj
Ervin Saka nga Vlora

Policia vijon kontrollet dhe priten informacione zyrtare në orët në vijim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb