Ministri  i Brendshëm, Bledi Çuçi ka lajmëruar se tashmë ka nisur në Ksamil e Velipojë shembja e ndërtimeve pa leje.

Këto shembje po kryen në kuadër të operacionit ‘’Bregdeti Ynë’’ nga autoritetet shqiptare.

Çuçi thotë se operacioni do të vijojë përgjatë gjithë vijës bregdetare për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar kurse shkelësit e ligjit do të vihen para përgjegjësisë.

 

 

STATUSI NGA BLEDI ÇUÇI

Ka nisur në Ksamil e Velipojë shembja e ndërtimeve pa leje. Operacioni “Bregdeti Ynë” do të vijojë përgjatë gjithë vijës bregdetare, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit.

#SkaKohëPërPushim

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb