GREQI

Detaje të reja zbulohen nga operacioni i madh i shpëtimit në detin Egje në Greqi. Mësohet se një jaht 30 metra me flamur anglez u fundos mëngjesin e sotëm në ishullin Milos, afër Mykonos.

Jahti mësohe se mbante 17 persona në bord të cilët po shpëtohen nga anijet të cilat po kryejnë operacionin.

Po ashtu në vendngjarje ka dhe ekipe shpëtimi, varka private, anije e helikopterë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb